1. Ana Sayfa
  2. Tüm Kategoriler

Kocaeli’nde camilere ‘büyük’ destek

Kocaeli’nde camilere ‘büyük’ destek
0

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahalleler başta olmak üzere ibadethanelerin bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor, yeni yapılan camilere malzeme desteğinde bulunarak güzel bir görünüme kavuşturuyor.

KOCAELİ (İGFA) – Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, cuma namazı için gittiği İzmit Turgut Mahallesi Evliya Çelebi Camii’nin zamanla eskiyen ve su sızdıran kubbe kaplamasının tadilatı talebinin yerine getirileceğini söyledi. Yıpranan pencerelerinin yenilenmesi talimatını veren Başkan Büyükakın’a AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’de eşlik ederken, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Numan Balaban ve ilgili teknik personel de hazır bulundu.

BAŞKAN, VATANDAŞLARIN TALEBİNİ KIRMADI

Evliya Çelebi Camisi’nde cuma namazı kılan ve cemaatle bir araya gelerek samimi sohbetler gerçekleştiren Başkan Büyükakın, İzmit Turgut Mahalle Muhtarı Mehmet Kurt, cami dernek başkanı Eyüp Çelik ve vatandaşlarla görüştü. Cami cemaati, caminin zamanla yıpranan kubbe kaplamasının su sızdırması nedeniyle tadilatının yapılmasını ve eskiyen pencerelerin değiştirilmesi konusunda Büyükakın’dan talepte bulundu. Bunun üzerine Başkan Büyükakın, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na gereğinin yapılması konusunda talimat verdi. Birliktelik sonrası kısa bir açıklama yapan Başkan Büyükakın, “Cemaatimizle camimizin eksiklerini konuştuk. Allah’ın izniyle, gerekli tadilat çalışmalarını yapacağız. Ve en güzel halde ibadete sunacağız” dedi.

“BİZİM İŞİMİZ KOCAELİ’MİZE ESER KAZANDIRMAKTIR”

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Ersoy, Çukurbağ Mahalle Muhtarı Yaşar Tüzer, Akçakoca Mahalle Muhtarı Mehmet Şahin ve Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe’nin de hazır bulunduğu birliktelikte Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekiplerince, camide keşif yapılmasının ardından, tadilat ve yenileme çalışmalarına başlanacağı bildirildi. Muhtar Kurt, dernek başkanı Çelik ve mahalle sakinleri, taleplerinin yerine getirilmesi için ilgili birime talimat veren Başkan Büyükakın’a, desteklerinden dolayı teşekkür etti. Tek amaçlarının aziz hemşerilerine 7/24 hizmet olduğunu da vurgulayan Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak bizim işimiz Kocaeli’mize eser, vatandaşlarımıza hizmet kazandırmaktır. Bunun yanında çok önem verdiğimiz gönülleri kazanmak, gönüllere girmek ve orada kalmak için gayret ediyoruz. Milletimizin yanı başında olmak, iyi ve kötü gününde birlikte olmak çok önem verdiğimiz en önemli konular” ifadelerini sarf etti.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Görüşlerini Yaz