1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Bursa Osmangazi’den Bulgaristan’da toplu sünnet coşkusu

Bursa Osmangazi’den Bulgaristan’da toplu sünnet coşkusu
0

Bursa’da Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla Bulgaristan’ın Haskovo şehrinde düzenlenen sünnet şöleninde 80 çocuk sünnet ettirildi.

BULGARİSTAN (İGFA) – Ecdat yadigarı topraklarda yaşayan soydaşlar ile kardeşlik ilişkilerini sürdüren Osmangazi Belediyesi, Bulgaristan’ın Haskovo şehrinde toplu sünnet şöleni düzenledi.

Haskovo Bölge Müftülüğü işbirliğinde düzenlenen toplu sünnet şölenine katılan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, soydaşlar tarafından sıcak bir ilgiyle karşılandı.

Toplu sünnet şölenine Başkan Dündar’ın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü, Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Aliş Haci, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi milletvekilleri, Haskova Bölge Müftüsü Erhan Recep ile birlikte sünnet çocukları ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan şölende, 80 çocuk sünnet ettirildi.

Soydaşların büyük ilgi gösterdiği programda konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geleneklere sahip çıkarak kültürel mirasımızı geleceğe aktardıklarını belirterek, “Osmanlı mirası bu güzel topraklarda geleneksel olarak düzenlediğimiz sünnet şölenimiz ile 80 yavrumuzu sünnet ettirdik. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sünnet olan evlatlarımıza aileleriyle birlikte huzur ve mutluluklar diliyorum” dedi.

Yazar Hakkında

Görüşlerini Yaz