1. Ana Sayfa
  2. Dünya

İzmir Bergama’da kesimhaneler denetleniyor

İzmir Bergama’da kesimhaneler denetleniyor
0

Kurban Bayramı yaklaşırken İzmir’in Bergama ilçesinde bulunan tüm özel kesimhaneler denetlenmeye başlandı.

İZMİR (İGFA) – Kurban ibadetinin usulüne uygun yerine getirilebilmesi için hazırlıklar aralıksız sürdürülüyor. Bergama Belediyesi, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği denetimlerde kesimhanelerin temizliği, kesimden çıkacak atıkların ve atık suların bertaraf yöntemleri, hijyen şartları gibi hususlar dikkatlice gözlenip, işletmelere neler yapılması gerektiği hatırlatılıyor.

Özel kesim yerlerinde Kurban Bayramı’na kadar kontrollerin aralıksız süreceğini belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, kurban ibadetinin usulüne uygun şekilde yapılması ve bayramın en güzel şekilde geçmesi için ilgili kurumlarımızla işbirliği içerisinde ekiplerin tüm tedbirleri aldığını kaydetti.

Vatandaşların kurban ibadetinin sorunsuz yapılması için özel kesimhane sahipleri ile görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Başkan Koştu,i “Eksiği olmayan yerlere teşekkür ederken, eksiği olan yerlere de süratle tamamlaması için uyarılarımızı yapıyoruz. Süre sonunda tekrar kontrollere gidiyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Görüşlerini Yaz