1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kıbrıs Modern’in KKTC dışındaki ilk sergisi Tokat’ta açıldı

Kıbrıs Modern’in KKTC dışındaki ilk sergisi Tokat’ta açıldı
0

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel’in Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun davetlisi olarak ziyaret ettiği Tokat’ta, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin Kıbrıs dışındaki ilk sergisi de açıldı.

TOKAT (İGFA) – Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ve Yakın Doğu Oluşumu Müzeler Daire Başkanı Prof. Dr. Ali Efdal Özkul, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun davetlisi olarak geldikleri Tokat’ta önemli temaslarda bulundu.

Ziyarette, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyelerinin, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için hazırladığı 25 eseri bir araya getiren resim sergisinin açılışı da yapıldı.

Açılışı yapılan sergi, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dışında açtığı ilk sergi olması açısından da tarihi bir anlama sahip.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum, Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ve yardımcısı Çağrı Somtürk, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, Kıbrıs gazileri ve pek çok davetlinin katıldığı serginin açılışında; Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ve Tokat Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu birer konuşma yaptı.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin için her zaman çok değerli ve önemli bir yer olduğunu söyledi. Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, “1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda alın teri akıtan birçok gazimiz bugün burada yanımızda. Vatanımızın her bir karış toprağı bizim için çok önemli. Bizlere göre vatan sevgisi imandan gelir ve canımızı esirgemeden feda ederiz. Çünkü biz böyle bir milletin evlatlarıyız” dedi.

Dr. Suat Günsel de, bu çalışmanın Kıbrıs Türk halkının geleceğine duyduğumuz inancın olduğu kadar; Türkiye’ye yakışma cabamızın da bir sonucudur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye bir bütündür. Kıbrıs Türkiye için ne kadar önemli ise Türkiye de Kıbrıs için o denli önemlidir” dedi.

Yazar Hakkında

Görüşlerini Yaz