1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Meydan düzenlemesi ve köy kahvesi Maksempınar’a çok yakıştı

Meydan düzenlemesi ve köy kahvesi Maksempınar’a çok yakıştı
0

Nilüfer Belediyesi, kırsal mahallelerdeki yatırımlarına Maksempınar’da yenilerini ekledi.
Nilüfer’in eski yerleşim alanlarından biri olan Maksempınar’da yaklaşık 2 bin metrekarelik alanda meydan düzenlemesi ile birlikte köy kahvesi de yenilendi. Bahçesi ve oturma alanlarıyla birlikte 350 metrekarelik bir alanda yapılan düzenleme ile tek katlı inşa edilen köy kahvesinin açılışı törenle gerçekleştirildi. Açılışa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay öErdem, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar ve mahalle halkı katıldı.Mahalle halkı adına konuşan Maksempınar Mahalle Muhtarı Mehmet Eren, yapılan çalışmalar için Başkan Turgay Erdem ve ekibine teşekkür etti.
Projenin Maksempınar’a çok yakıştığını vurgulayan Başkan Erdem, “Projemiz bölgedeki
beklentileri karşılayacak şekilde oldu, Maksempınar’a hayırlı olsun” dedi. Kırsal mahallelerin sorunlarını iyi bildiklerini söyleyen Başkan Erdem “Sorunların çözümü için gerekeni yapıyoruz.  Maksempınar doğası, çevresi ve insanıyla örnek bir bölge. Nilüfer’in farkını öburada hissediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Turgay Erdem ve beraberindekiler Maksempınar Köy
Kahvesi’nin açılışını yaptı.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem açılışın ardından Maksempınar’dan ayrılmadı ve
“Başkan Burada” projesi kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle halkının sorun ve ötaleplerini dinleyen Başkan Erdem, bu taleplerden biri olan çocuk parkı için de bölgenin planlarını inceleyerek çalışmaların başlatılması için ilgili müdürlere talimat verdi. Başkan Erdem, bölge esnafını da ziyaret ederken meydan düzenlemesi kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Yazar Hakkında

Görüşlerini Yaz