1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bursa’dan dünyaya yayılan iyilik köprüsü

Bursa’dan dünyaya yayılan iyilik köprüsü
0

Beş yıl önce Zerrin Özgüle kurucu başkanlığında yola çıkan Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği (BUSADER), sağlık ve eğitim alanlarında iz bırakan işlere imza attı. Bugüne dek binlerce öğrenciye burs, birçok hastaneye tıbbi cihaz bağışları ve toplumsal faydaya yönelik birçok proje ile etkinliğe imza atan BUSADER, toplamda 5 milyon TL’yi aşkın maddi yardım gerçekleştirdi.

BUSADER’İN FEDERASYONLAŞMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Geçen yıldan itibaren BUSADER Başkanlığı’nı Tülin Günbatılı’ya devrederek, federasyonlaşma çalışmalarının startını veren Zerrin Özgüle, bu süreçte bir yandan burs, sosyal sorumluluk projeleri ve yardım faaliyetlerine devam ederken, diğer yandan da Ankara’da Öztuna Norman başkanlığındaki ANSEDER, İstanbul’da Dr, Yasemin Yakut başkanlığındaki İSTANBUL BUSADER, Deniz Cantürk başkanlığında VETERAN BUSADER ve Ata Azapoğlu başkanlığında GENÇ BUSADER’in kurulmasına öncülük etti. 3 şehirde 5 dernek, 250’ye ulaşan üye sayısıyla federasyon yapısını tamamlayan, ismini de Birleşik Uluslararası Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Dernekleri Federasyonu olarak güncelleyen BUSADER; önce tüm Türkiye’ye ardından dünyaya yayılmak için çalışmalarına devam ediyor.

ZERRİN ÖZGÜLE: “ÇOK DAHA FAZLA İNSANIN YARARLANMASINI SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

Amaçlarının Bursa’dan başlayan bu iyilik hareketini yine Bursa merkezli olarak Türkiye’ye ve devamında yurtdışına da taşımak olduğunu belirten BUSADER Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Zerrin Özgüle, ilk yurtdışı derneklerinin müjdesini ise yakında vereceklerini belirtti. Başkan Özgüle, “Bugüne dek 5 milyon TL’yi aşan burs ve çeşitli yardımlara imza attık. Ancak yapılan yardımların maddi boyutundan öte hayatlarına dokunduğumuz insanların bize verdiği manevi haz çok değerli. Bizim Bursa’da başardığımız bu iyilik hareketinden artık çok daha fazla insanın yararlanmasını sağlamak istiyoruz. Herkesi yanımızda olmaya bekliyoruz” dedi.BUSADER Federasyonu Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı Zerrin Özgüle, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Oktay, Genel Sekreter Melek Üyük, Sayman Fatma Çil Yılmaz, Kurumsal İletişim ve Organizasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Uğurgün, Sağlıktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Yasemin Yakut, Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Öztuna Norman, Sosyal Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Tülin Günbatılı ve Hukuk ve Bürokratik İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin Tiryaki’den oluşuyor.

Yazar Hakkında

Görüşlerini Yaz